Ipod Shuffle wgrywanie muzyki bez Itunes

No więc ostatnio miałem delikatne problemy z itunesem do wgrywania muzyki na Ipoda shuffle ale co tam dla chcącego nic trudnego.

Jak to ja w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie zapytałem wszech wiedzącego Wujka Google który jak zawsze nie zawiedzie.

I udało mi się znaleźć sposób na niego 😉

Poniżej malutkie FAQ jak sobie z tym poradziłem no więc:

1. Najpierw należny ściągnąć programik iPod shuffle Database Builder z tego adresu: Link do aplikacji

2. Ze ściągniętego archiwum wypakować plik rebuild_db.exe i nagrać go na ipoda (do głównego katalogu). Oczywiście mówimy o nagraniu go na ipoda jako dysk wymienny.

3. Teraz już możemy wrzucać na ipoda (na dysk wymienny a nie przez iTunes) dowolne pliki muzyczne (oczywiście w formatach obsługiwanych przez ipoda) dowolnie pogrupowane i poumieszczane w dowolnej strukturze katalogów (w tym podkatalogów).

4. Po wgraniu muzyki odpalamy plik rebuild_db.exe (ten znajdujący się na ipodzie). Programik w ułamku sekundy przeszukuje zawartość ipoda i doda wszystko do jego bazy dzięki temu będziemy mogli odsłuchać pliki ;)

5. Odłączamy ipoda i już jest gotowy do słuchania muzyki!

Oczywiście plik rebuild_db.exe wrzucamy na Ipoda tylko raz i uruchamiamy go za każdym razem kiedy zmieniamy naszą muzykę w Ipodku.

Mam nadzieję że komuś się przyda tak jak było to w moim przypadku 😉 Enjoj pozdrawiam.

5 thoughts on “Ipod Shuffle wgrywanie muzyki bez Itunes

  1. jakkk ja Tobie dziekujeee heh tyle sie z tym meczylam a tu gotowa odpowiedz :0 sliczne dziekuje 😉

  2. piękne dzięki za tego posta. szukałem i bawiłem się z różnymi programami ze 3 godziny, z mizernym skutkiem, a tu takie maleństwo załatwiło sprawę.
    pozdrawiam

  3. oczywiście nie działa, co robić??? Pokazuje komunikat że wszystko skonfigurował poprawnie i życzy miłego sluchania muzyki ale jak włączam to cały czas cisza tylko gościu mówi że trzeba przerzucić muzę z itune

Comments are closed.